بستن

مفهوم A/B تست و استفاده هوشمندانه از آن در تبلیغات

689 بازدید ۴ کامنت
کاربرد AB تست

تمام انتخاب‌ها بین دو قدر مطلق «خوب» و «بد» نیستند. گاهی ما بر سر یک دو راهی بین خوب و خوب‌تر قرار می‌گیریم. وقتی این دو راهی در دنیای وب باشد، ابزارهای زیادی دست به دست هم می‌دهند تا کار انتخاب را برایمان راحت‌تر کنند.

 «A/B تست» یکی از همان روش‌هایی است که در دو راهی‌های دیجیتالی به ما کمک می‌کند تا بین دو صفحه، دو روش یا حتی دو رنگ، بهترین گزینه را انتخاب کنیم. در این قسمت از «دیجیتالینگ» به سراغ «ای بی تست» می‌رویم و سعی می‌کنیم تمام نکته‌های پیرامون آن را برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید. 

وقت خواندن تمام مقاله را ندارید؟ می‌توانید به نسخه صوتی آن گوش دهید.

 

قرار است چه چیزهایی را با هم یاد بگیریم؟

  • با مفهوم «A/B تست» آشنا می‌شویم.
  • شیوه استفاده از A/B تست در تبلیغات را بررسی می‌کنیم.
  • نمونه‌‌ای از کاربرد «ای بی تست» در بهینه‌سازی صفحه لندینگ ‌را موشکافی می‌کنیم.
  • یک تجربه جالب از اجرای این تست در ایمیل مارکتینگ را می‌خوانیم.
  • تاثیر استفاده از a/b تست در بهینه‌سازی قیف فروش را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

منظور از «ای بی تست» چیست؟ این آزمایش دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

AB تست چیست

«A/B تست» گرفتن، یکی از کارهای رایج در دیجیتال مارکتینگ است. این تست، بین دو گزینه، دو لندینگ پیج، دو متن یا حتی دو نوع دکمه انجام می‌شود. در واقع ما با انجام این تست می‌خواهیم ببینیم که کدام یک از این دو مورد بهتر هستند. 

چون دیجیتال مارکتینگ، یک فعالیت داده محور است. ما با استفاده از داده‌ها می‌فهمیم که کاربرانمان به چه چیزهایی علاقه دارند و تلاشمان را روی آن موارد متمرکز می‌کنیم. ولی گاهی مرز بین دو گزینه بسیار باریک می‌شود و شما نمی‌دانید که باید کدام را انتخاب کنید. در این هنگام است که «A/B تست» به کمکتان می‌آید. 

مثلا گاهی بین انتخاب دو موضوع مناسب برای ارسال ایمیل دچار تردید می‌شوید. در این هنگام می‌توانید بین آن دو موضوع «A/B تست» بگیرید. در این صورت اگر جامعه هدف شما مثلا ۵۰۰ نفر باشد، این تست را روی ۲۰ درصد آنها یعنی روی ۱۰۰ نفر انجام ‌دهید. از بین آن ۱۰۰ نفر برای ۵۰ نفرشان یک موضوع و ۵۰ نفر بعدی موضوع دیگری را ارسال ‌کنید و «نرخ باز شدن ایمیل» را زیر نظر قرار ‌دهید. 

در این بین به یاد داشته باشید که باید مخاطبان شما در هر دو جامعه تست، مشابه باشند. بعد از بررسی نتایجی که از «تست A/B» خود به دست آوردید می‌توانید موضوعی که بهترین بازده را داشته است انتخاب کنید. مثالی که با هم مرور کردیم، نوع ساده‌ای از این تست بود. 

برای یادگیری عمیق‌تر دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می‌کنیم به نقشه‌راه‌های دیجیتالینگ سر بزنید و «نقشه راه آموزش دیجیتال مارکتینگ» را مطالعه کنید.

استفاده هوشمندانه از A/B تست در تبلیغات

AB تست در تبلیغات

یکی از استفاده‌های جالب از «A/B تست» در شبکه‌های تبلیغاتی صورت می‌گیرد. اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم. تصور کنید شما می‌خواهید یک کمپین تبلیغاتی برای وب‌سایت یا شرکت خود راه بیندازید. بعد از کلنجارهای فراوان با طرح‌ها، عکس‌ها و متن‌های مختلف، در نهایت دو بنر را که بسیار به هم شبیه هستند اما در جزئیات، تفاوت اندکی دارند انتخاب می‌کنید و آن را به شبکه‌ تبلیغاتی مورد نظرتان می‌دهید تا در وب‌سایت‌های مختلف منتشرشان کنند. 

سپس داده‌های حاصل از این بنرها را مثل نرخ کلیک و… را اندازه‌گیری می‌کنید و به این نتیجه می‌رسید که مثلا بنری که متنش سوالی بوده کلیک بیشتری خورده است. البته اگر بخواهید این کار را خیلی دقیق انجام دهید بهتر است که این تست را به صورت همزمان و در یک سایت انجام دهید.

 به این صورت که مثلا من در وب‌سایت «برترین‌ها» دو بنر تبلیغاتی را که در موضوع، تصویر و رنگ کاملا یکسان اما در متن بنرها با هم تفاوت دارند، قرار می‌دهم. سپس با بررسی (CTR) یا نرخ کلیک متوجه می‌شوم که کدام‌یک از آن دو بنر با استقبال بیشتری روبه‌رو شده‌ است.

چگونه می‌توان با کمک «A/B تست» لندینگ پیج را بهینه‌سازی کرد؟

AB تست در لندینگ پیج

در حقیقت «A/B تست» مفهوم ساده‌ای دارد. شاید آزمایش کردن آن به کمی زمان و هزینه نیاز داشته باشد ولی اقدامی اثربخش و کاربردی به شمار می‌رود. اجازه بدهید مثال دیگری برایتان بزنم. تصور کنید شما می‌خواهید در لندینگ پیجتان، رنگ یک دکمه را انتخاب کنید.

 برای این کار از «A/B تست» استفاده می‌کنید. به این ترتیب که دو صفحه لندینگ کاملا یکسان طراحی می‌کنید که تنها عنصر متفاوت در آنها رنگ دکمه است. مثلا یکی از دکمه‌ها را قرمز و دیگری را آبی می‌کنید. سپس کاربران را به این دو صفحه هدایت کرده، داده‌های حاصل از عملکردشان را اندازه‌گیری می‌کنید و متوجه می‌شوید که کدام یک از دو دکمه قرمز و آبی بیشتر توسط کاربران کلیک می‌خورد.

معرفی ابزار گوگل اپتیمایز

صحبت از لندینگ پیج شد. اجازه بدهید یک ابزار را به شما معرفی کنم که در این جور مواقع نیازی به طراحی دو لندینگ پیج نداشته باشید. این ابزار که متعلق به گوگل است (Google Optimize) نام دارد. سرویس «گوگل اپتیمایز»  به شما این امکان را می‌دهد تا روی دکمه‌های مختلف، متن ها ، بخش های گوناگون و…. «A/B تست» بگیرید.

برای مثال با تست آ ب گرفتن بر روی دکمه به کمک گوگل اپتیمایز سرویس به یکسری از مخاطبانتان که وارد صفحه شما می‌شوند، دکمه آبی و به برخی دیگر، دکمه قرمز را نشان می‌دهد. کار کردن با گوگل اپتیمایز ساده است. چون شما نیازی به زدن کدهای برنامه نویسی عجیب و غریب ندارید. 

تجربه من از «A/B تست» در ایمیل مارکتینگ

AB تست در ایمیل

یکی از جالب‌ترین تجربه‌های من در زمینه «a/b تست» به زمانی برمی‌گردد که می‌خواستیم یک مورد را در ایمیل مارکتینگ امتحان کنیم. ماجرا از آن قرار بود که می‌خواستیم ببینیم اگر ایمیل‌های ارسالی با نام یک خانم باشند بیشتر باز می‌شوند یا با نام یک آقا؟ 

با استفاده از «تست A/B» این مورد را آزمایش کردیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید با توجه به بانک ایمیلی که من داشتم، در آن زمان ایمیل‌هایی که با نام یک آقا ارسال ‌شدند بیشتر از ایمیل‌هایی که با نام یک خانم ارسال شدند، توسط کاربران باز می‌شدند. 

A/B تست و بهینه‌سازی قیف فروش

حتی در سئو هم می‌توان از «A/B تست» استفاده کرد. در حقیقت، این تست برای بسیاری از کسب و کارها سودآور است. به ویژه زمانی که می‌خواهید با استفاده از آن، «رابط کاربری» (User Interface) سایتتان را بهینه‌سازی کنید. از طرفی، کسانی که روی طراحی «تجربه کاربری» (User Experience) هم فعالیت می‌کنند می‌توانند با استفاده از این تست به سلیقه کاربرانشان دست پیدا کنند. 

با دنبال کردن این روند و بهینه‌سازی بخش‌های مختلف سایت، کاربران زمان بیشتری را در سایتتان سپری می‌کنند، ارتباط بیشتری با محتوا و موضوع وب‌سایتتان برقرار می‌کنند و به دنبال آن فروش شما هم بیشتر می‌شود. در واقع شما با به کار گرفتن این تست، در حال بهینه‌ کردن «قیف فروش» وب‌سایتتان هستید.

 به همین دلیل، می‌توانید تاثیر آن را به طور مستقیم روی افزایش میزان فروش و تعامل کاربران مشاهده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که یک «A/B تست» خوب، زمان بیشتری را از شما می‌گیرد. چون رسیدن به داده‌های مناسب و قابل قبول، کاری زمان‌بر است. 

خلاصه‌ای از آنچه با هم در «A/B تست» گفتیم:

  • «A/B تست» نوعی آزمون است که به شما کمک می‌کند بین دو گزینه، بهترین انتخاب را انجام دهید.
  • استفاده از «A/B تست» در تبلیغات باعث می‌شود که بهترین روش برای جذب مخاطب برگزیده شود.
  • با استفاده از سرویس «گوگل اپتیمایز» می‌توانید خیلی راحت «A/B تست» را روی گزینه‌های مختلف اجرا کنید.
  • طراحان تجربه کاربری از «A/B تست» برای بهتر کردن سایت، جلب رضایت بیشتر کاربران و به دنبال آن افزایش تبدیل کاربران به مشتری استفاده می‌کنند.

نظر شما چیست؟

آیا تاکنون از «A/B تست» برای بهینه‌سازی کمپین یا وب‌سایت خودتان استفاده کرده‌اید؟ 

چه تجربه جالبی از اندازه‌گیری داده‌های این تست دارید؟ آیا موردی بوده که کاملا با تصورات شما متفاوت باشد؟

 

این مطلب برای شما مفید بود؟

آیا خواندن این مقاله چیزی به دانسته‌های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا، جامعه دیجیتالینگ را گسترش دهید

1
دیجیتال مارکتینگ چیست  و نقطه صفر آن کجاست؟

. مقدماتی

بازاریابی دیجیتال، راز بقای کسب و کارها در قرن ۲۱ است. کسب و کارهایی که به حضور در دنیای سنتی اصرار دارند، نه تنها رشد و بقای طولانی‌ مدتشان را به چالش می‌کشند، بلکه زمینه فراموش شدن خود را هم فراهم می‌کنند. دنیای دیجیتال با امکانات فوق‌العاده‌ خود این فرصت را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد تا خیلی ساده‌تر و با سرعت و کیفیت بیشتری به کسب درآمد بپردازند. برای چشیدن طعم پیروزی

2
نگاهی جمع و جور به بازاریابی در شبکه اجتماعی

. مقدماتی

در روزگاری که ما زندگی می‌کنیم، شبکه‌های اجتماعی به بخشی از ماجرای روزمره‌مان تبدیل شده‌اند. هر کدام از ما زمان زیادی در این شبکه‌ها می‌گذرانیم و حتی با استفاده از آنها دریچه‌های تازه‌ای برای کسب درآمد باز می‌کنیم. اما این تمام ماجرا نیست. چون کسب و کارهای دیگر به ویژه کسانی که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند هم در این شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. برای پیروزی در این مسابقه باید از چم‌وخم این ماجرا

3
اینفلوئنسر کیست و اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟بیان مفهوم به زبان ساده

. مقدماتی

اگر کمی خوب نگاه کنیم، در زندگی هر کدام از ما حداقل یک فرد ویژه وجود دارد. او کسی است که مسیر اصلی زندگی‌مان را به ما نشان داده است و ما خواسته یا ناخواسته جا پای قدم‌های او گذاشته‌ایم. می‌توانیم غبار تاثیر این فرد را در تک‌تک تصمیم‌هایی که برای خودمان و زندگی‌مان می‌گیریم احساس کنیم. کم‌کم، آن‌قدر به او شبیه می‌شویم که با خود قبلی‌مان فرسنگ‌ها فاصله می‌گیریم. اگر این فرد، درست باشد،

4
تعریف دقیق سئو و ماجرای تکنیک‌ها و کلاه‌های آن

. مقدماتی

در طول تاریخ بشر، از زمان دایناسورها گرفته تا انسان‌های هوشمند، فقط گونه‌هایی فرصت زندگی را از آن خود کرده‌اند که به جای مقاومت در برابر شرایط تازه، انرژی خود را صرف سازگاری و یافتن هر چه زودتر جایگاه خود در تقسیم‌بندی جدید کرده‌اند. در دنیای وب هم سایت‌هایی که خودشان را با اصول گوگل و الگوریتم‌های آن سازگار می‌کنند، در میان بهترین‌ها باقی می‌مانند. سئو، این ماجرا را شدنی می‌کند. در این قسمت از

5
مفهوم بازاریابی موتور جستجو و نقاط ضعف و قوت آن

.. متوسطه

در کارزار حضور در موتور جستجوی گوگل، دو راه برای مبارزه وجود دارد. راه اول که آن را «سئو» می‌نامند مسیری سنگلاخی است که باید با بیل و کُلنگ، عزمی راسخ و انگیزه‌ای لبریز، آن را برای خود هموار کنید. اما وقتی این جاده هموار شود می‌توانید با سرعت در آن پیش بروید. راه دوم «بازاریابی در موتور جستجو» نام دارد. مسیر آن کوتاه و از قبل هموار شده است. اما تا وقتی می‌توانید در

وبلاگ دیجیتالینگ

گپ و گفت کاربران در مورد این مقاله

4 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

رضا موسوی
نوشته شده در: ۲۲:۲۸ ۲۳/۰۳/۱۴۰۰

سلام. درباره گوگل اپتیمایز بیشتر بگین. اینکه چند نفر ایمیل ما رو باز کردن رو هم میشه با این ابزار متوجه شد؟

علیرضا ابراهیمیان
نوشته شده در: ۱۱:۱۶ ۳۰/۰۳/۱۴۰۰

سلام بر شما
خیر این امکان ارتباطی به a/b تست نداره با ابزارهای ایمیل مارکتینگ قابل رصد کردن هست
پیشنهاد می‌کنم نقشه راه «ایمیل مارکتینگ» رو مطالعه بفرمایید

مریم
نوشته شده در: ۲۳:۰۷ ۳۱/۰۱/۱۴۰۰

عالی هستین،ممنون از آموزش هاتون، کلی از سوالات و ابهامات منو پاسخگو بودند💐💐🌸

علیرضا ابراهیمیان
نوشته شده در: ۱۷:۱۳ ۰۱/۰۲/۱۴۰۰

سلام بر شما خانم مریم
خوشحالیم که کمک حال شما در این مسیر یادگیری بودیم
موفق باشید

×