بستن

۹ روش افزایش فالوور در لینکدین شرکتی با مثال‌های دیجیتالینگ

افزایش فالوورهای لینکدین

حرف‌ها وقتی شنیده می‌شوند که کسی برای شنیدن آنها وجود داشته باشد. در غیر این صورت، نه کسی به ارزش سخن پی می‌برد و نه تشنه معنی، گمشده خود را پیدا می‌کند. با این حساب، با خبر کردن افراد و نشاندنشان پای صحبت‌ها، چیزی کمتر از گفتن همان سخن‌ها ندارد. در دنیای دیجیتال هم باید همین رویه را در پیش گرفت.

اگر فالوورها را از وجود خودمان با خبر نکنیم، هم آنها از دیدن و شنیدن محتواها یا بهره بردن از محصولات و خدمات وا می‌مانند، هم ما آن‌طور که باید، نتیجه زحمت‌های خود را نمی‌بینیم.

به همین دلیل، در این قسمت از دیجیتالینگ روی موضوع «افزایش فالوور پیج شرکتی در لینکدین» دست گذاشتیم و دفتر آن را برایتان باز کردیم. اگر به دنبال کاربردی‌ترین روش‌ها برای افزایش فالوورهای پیج لینکدین می‌گردید، تا پایان این ماجرا با ما همراه باشید.

محتوایی که شاهد واژه‌های آن هستید، نماینده‌ای حی و حاضر در دنیای آواها دارد. می‌توانید در بخش زیر، پادکست این محتوا را به اطلاع گوش خود، برسانید.

 1. از خودتان مایه بگذارید

اولین و می‌توان گفت راحت‌ترین روش برای افزایش فالوور پیج شرکتی، استفاده کردن از پیج شخصی خودتان است. اجازه بدهید در این بخش، از ماجرای خودمان برایتان بگویم:

داستان کمپانی پیج دیجیتالینگ

ما از یک آذر ماه 1399 استارت فعالیت جدی را در لینکدین زدیم و بیزینس پیج دیجیتالینگ را راه‌اندازی کردیم. پیش فرض ذهنی ما این است که شما از کمپانی پیج اطلاعات دارید اگر اینطور نیست پیشنهاد می‌کنیم گفتار «کمپانی پیج لینکدین و راه و رسم ایجاد آن» را مطالعه کنید.

در روزهای اول پس از راه‌اندازی، پیج لینکدین ما بسیار خلوت بود و حتی خس و خاشاک هم راهشان را به سمت ما کج نمی‌کردند. اما قرار نبود ماجرا به همین خلوتی پیش برود. چون ما تولید محتوا را آغاز کردیم و رفته‌رفته، پست‌های هدفمندی را در پیجمان گذاشتیم. پس از این کار به سراغ معرفی پیج خودمان رفتیم.

من در پیج لینکدین شخصی خودم یک پست گذاشتم و در مورد بیزینس پیج دیجیتالینگ حرف زدم. به مخاطبان پیج شخصی‌ام در مورد محتواهای آن توضیح دادم و پیشنهاد کردم که آن را فالو کنند.اطلاع رسانی در لینکدین شرکتی

به این ترتیب، من از اولین روش کاربردی برای افزایش فالوور پیج شرکتی در لینکدین استفاده کردم؛ یعنی: «معرفی پیج کمپانی در پیج شخصی‌ خودمان».

نکته‌ای وجود دارد که نباید از قلم بیفتد و آن، دادن دلیل به کانکشن‌هایتان برای فالو کردن پیج بیزینسی‌تان است. باید قبل از همه از خودتان بپرسید که چرا آنها باید این پیج را دنبال کنند؟ اگر شما لینکدین شخصی فعال یا کمپانی پیج فعالی ندارید، اصلا دلیلی ندارد که به دنبال افزایش فالوور باشید.

 1. معرفی لینکدین در شبکه‌های اجتماعی

در روزگار ما کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت نداشته باشد. بنابراین، می‌توانید از این بستر به عنوان فرصتی مناسب برای افزایش فالوور پیج شرکتی در لینکدین، نهایت استفاده را ببرید.

ما برای این کار از کانال تلگرام دیجیتالینگ که در میان اهالی دیجیتال مارکتینگ نامی آشنا به حساب می‌آید استفاده کردیم و کاربران را به سمت فالو کردن پیج بیزینسی خودمان سوق دادیم. البته این روش هم ریزه‌کاری‌های ویژه خودش را دارد و این‌طور نیست که یک پست بگذاریم و مستقیم برویم سر اصل مطلب که بله، بیایید ما را در لینکدین فالو کنید.

در عوض، ما از روش‌های غیرمستقیم برای این کار استفاده کردیم. این را هم در نظر گرفتیم که کاربران کانال تلگراممان باید دلیلی برای دنبال کردن پیج لینکدینمان داشته باشند.

اگر محتواهای کانال و بیزینس پیج دقیقا مثل هم باشند که کسی به خودش زحمت ورود به لینکدین را نمی‌دهد.

با این حساب، تعدادی محتوا و ویدیوهای آموزشی کوتاه را در لینکدینمان پست کردیم که در کانال تگراممان نبود و به این ترتیب، آنها را در مورد محتوایی که در کانال وجود ندارد، کنجکاو کردیم.

معرفی پیج لینکدین در کانال تلگرامی

معرفی کمپانی پیج در کانال تلگرام

ما به دلیل فعالیتمان در تلگرام، از این سوپرمسنجر برای معرفی پیج شرکتی‌مان کمک گرفتیم. شاید شما در اینستاگرام یا توییتر فعال باشید، هیچ فرقی نمی‌کند. مهم اصل ماجرای معرفی و روشن کردن جرقه کنجکاوی در ذهن کاربران است.

 1. از پتانسیل‌های سایت خودتان استفاده کنید

شما می‌توانید به شکل‌های مختلف در سایت خودتان به معرفی پیج لینکدینتان بپردازید. ما در «فوتر دیجیتالینگ» و بخش «تماس با ما» آدرس پیج لینکدینمان را قرار دادیم. این ساده‌ترین کاری بود که می‌توانستیم انجام دهیم.دیجیتالینگ در شبکه‌های اجتماعی

البته روش‌های دیگری مانند: «گذاشتن بنر»، «کال تو اکشن» و … هم وجود دارند. اگر واقعا افزایش فالوور پیج شرکتی در لینکدین برایتان مهم است می‌توانید از این راه‌ها هم استفاده کنید؛ مثلا پیجی به نام «کاربوم» که در زمینه استخدام فعالیت می‌کند می‌تواند از این روش بهره زیادی ببرد. چون لینکدین برای آن، شبکه اجتماعی مهمی به شمار می‌رود.

 1. از همکاران و هم‌تیمی‌های خود کمک بگیرید

کمک گرفتن از هم‌تیمی‌ها و همکارانتان هم می‌تواند روش موثری برای جذب فالوور به شمار رود. برای این کار باید از آنها درخواست کنید تا پست‌های بیزینس پیج را لایک کنند یا برایش کامنت بگذارند.

هنگامی که افراد تیم خودتان این کار را انجام می‌دهند، پست‌های پیج کمپانی به کانکشن‌های سطح یک آنها نمایش داده می‌شود و این یعنی بازدید بیشتر.اگر با این مفهوم آشنا نیستید پیشنهاد می‌کنم مقاله «انواع سطوح کانکشن در لینکدین» را مطالعه کنید.

وقتی محتوای ما بیشتر دیده شود، احتمال اینکه کاربران جدید، جذب پیجمان شوند و آن را فالو کنند، بسیار افزایش پیدا می‌کند. من تجربه این کار را در لینکدین چند مجموعه‌ دارم؛ به ویژه وقتی که تعداد افراد تیم، بیشتر باشند، تاثیر آن هم افزایش پیدا می‌کند.

نباید این مورد را دست‌کم بگیرید. کمک گرفتن از همکاران برای معرفی پیج شرکتی آن‌قدر تاثیرگذار است که خود لینکدین هم برای پست‌ها چنین پیشنهادی می‌دهد مثلا می‌گوید: «آیا دوست داری که این پست را به همکاران و هم‌تیمی‌های مجموعه‌ات نشان دهم تا آنها لایک کنند یا کامنت بگذارند؟» این نشان می‌دهد که لینکدین هم دوست دارد پست‌های ما بیشتر دیده شوند.مطلع کردن فالوورهای لینکدین از پست جدید

 1. دعوت کردن از کاربران

لینکدین امکانی را اضافه کرده است که در آن می‌توانید افرادی که کانکشن شما هستند یا با آنها در ارتباط بودید را به فالو کردن پیجتان دعوت کنید. در این فرایند، شما اسم افراد سطح یک ارتباطات خود را می‌نویسید و برای آنها دعوت‌نامه فالو کردن پیج، ارسال می‌شود.

با استفاده از این امکان می‌توانید تعدادی فالوور مرتبط جذب کنید. ما در دیجیتالینگ از این روش هم استفاده کردیم.

فقط نکته‌ای وجود دارد که باید از آن با خبر باشید. ما در طول ماه فقط می‌توانیم 100 نفر را دعوت کنیم. با قبول درخواست هر تعداد از این 100 نفر مجدد می‌توانیم افراد دیگر را هم دعوت کنیم.

بنابراین، باید حواسمان جمع باشد که چه افرادی دعوت می‌شوند و آن افراد تا چه اندازه فعال هستند یا اصلا پیج ما چقدر برای آنها مفید است.

چون قرار نیست ما از 100 شانسی که برای افزایش فالوور پیج شرکتی داریم برای دعوت کردن دوستان و آشناهای خودمان استفاده کنیم.

در آن صورت، جز سوزاندن کارت‌های شانسمان، کار مفید دیگری انجام نداده‌ایم. من دوستان زیادی در زمینه برنامه‌نویسی دارم اما پیج دیجیتالینگ را به آنها معرفی نکردم. چون می‌دانم که موضوع‌هایی مانند «بازاریابی محتوایی» یا «بازاریابی دیجیتال» کمکی به آنها نمی‌کند.

 1. از دیتابیس خودتان مایه بگذارید

وقتی یک سایت یا اپلیکیشن داشته باشیم، به احتمال خیلی زیاد، افرادی هستند که از این دریچه‌ها با ما ارتباط برقرار می‌کنند و اطلاعاتی همچون، شماره تماس، ایمیل و … را در اختیار ما قرار می‌دهند. ما می‌توانیم از طریق این راه‌های ارتباطی آنها را به پیج لینکدین شرکتی خودمان دعوت کنیم.

مثلا می‌توانیم برایشان پیامک بفرستیم یا از طریق ایمیل آنها را دعوت کنیم که پیج لینکدین ما را ببینند. لطفا گوشی دستتان باشد که منظور من از «دیتابیس» اطلاعاتی است که با دریافت اجازه از کاربران خودتان دریافت کرده‌اید.

ما کاربران ثبت نام شده در دیجیتالینگ را به لینکدین‌مان دعوت می‌کنیم. درواقع به همراه کد تایید ثبت نام، شما عزیزان را به لینکدین دعوت می‌کنیم.ارسال کد به کاربران در دیجیتالینگ

کارهایی مثل «خریدن بانک شماره تماس یا ایمیل» به معنی واقعی، کج کردن مسیرتان به سمت کوچه علی‌چپ است و بدون تردید، شما را به جایی نمی‌رساند. پیام دادن به کسانی که آنها را نمی‌شناسید چیزی جز «اسپم مارکتینگ» نیست.

اگر در مورد اسپم مارکتینگ اطلاعات کافی در اختیار ندارید می‌توانید مقاله «اسپم مارکتینگ و ضربه مهلک آن به پیکره برند شما» را مطالعه کنید.

 1. استفاده کردن از قدرت نفوذ اینفلوئنسرها

یکی دیگر از راه‌های افزایش فالوور پیج شرکتی در لینکدین کمک گرفتن از اینفلوئنسرهای حوزه کاری خودمان است. البته به شرطی که آن اینفلوئنسرها در لینکدین هم فعال باشند. به این ترتیب، می‌توانیم از آنها بخواهیم که پیج لینکدین ما را معرفی کنند.

از میان هفت روشی که تا اینجای گفتگویمان به آنها پرداختیم این اولین روشی است که باید برای به کار گرفتن آن دستمان را به جیب مبارک فرو ببریم و به دیگران پول بدهیم. از این روش خوشتان نیامد؟ دوست ندارید به این راحتی‌ها پول خرج کنید؟ اشکالی ندارد. می‌توانید به سراغ روش بعدی بروید.

 1. به دنبال پروموترها باشید

در هر کسب و کاری افرادی وجود دارند که در اثر استفاده از محصولات یا خدمات آن برند و حتی برخورد حرفه‌ای خود شما به طرفدارتان تبدیل شده‌اند. چنین افرادی پا را یک قدم از همراه معمولی فراتر می‌گذارند و به همراه و مشتری وفادار شما تبدیل می‌شوند. آنها با علاقه فراوان دوست دارند که شما را به دیگران معرفی کنند.

چون برندتان را جزو خودی‌ها حساب می‌کنند و ترویج شما را به افزایش اعتبار خودشان گره زده‌اند. به زبان ساده، اعتبار شما به آنها اعتبار می‌دهد و برعکس.

چنین افرادی، بسیار بیشتر از حرفه‌ای‌ترین اینفلوئنسرها برای شما مخاطب و مشتری جذب می‌کنند چون هر واژه‌ای که برای معرفی شما بر زبان جاری می‌سازند از قلبشان برمی‌خیزد. معمولا نیازی نیست که به آنها بگویید: «لطفا ما را به دوستانتان معرفی کنید.» چون خودشان قبلا این کار را کرده‌اند و می‌کنند.

در تصویر زیر حامد پور اسد عزیز یکی از پست‌های دیجیتالینگ را به اشتراک گذاشته است.به اشتراک گذاشتن پست‌ها در پیج لینکدین شرکتی

 1. خودتان را به اقیانوس سرچ لینکدین بیندازید!

دیده شدن در نتیجه جستجوهای سرچ لینکدین هم می‌تواند در افزایش فالوور پیج شرکتی، کمک‌حالتان باشد. اما چطور می‌توانیم راه خودمان به سمت نتیجه جستجوهای لینکدین باز کنیم؟

یکی از این راه‌ها استفاده کردن از کلمه‌های کلیدی در زمینه کاری خودمان است. می‌توانیم آن کلمه کلیدی را در بخش‌های «Title»، «about» و خلاصه هر جایی که موقعیت و فرصت برای نوشتن مهیا بود بنویسیم. با این کار وقتی کاربران آن کلیدواژه را جستجو می‌کنند، چشمشان به جمال پیج شما هم روشن می‌شود.

فالوور داریم تا فالوور

ما با به کار بردن این روش‌ها در پیج دیجیتالینگ توانستیم از دو سه عدد فالوور به بیش از 1200 فالوور فعال برسیم و این ماجرا هنوز هم ادامه دارد. مثلا همین الان شما را هم به فالو کردن پیج دیجیتالینگ در لینکدین دعوت می‌کنیم. با کلیک روی لینک، بیش از پیش همراه ما باشید.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که فقط افزایش فالوور مهم نیست؛ اینکه شما بتوانید فالوورهای با کیفیتی جذب کنید از تعداد آنها بسیار مهم‌تر است.

متاسفانه، بخشی از این ماجرا به خاطر اسم «فالوور» هم هست. در واقع، ما به اشتباه فکر می‌کنیم کسانی که پیج ما را دنبال می‌کنند، خواهان محصولات، خدمات و محتواهایمان هستند در صورتی که این طور نیست. در واقع، جذب فرد علاقه‌مند به موضوع کار و فعالیت شما است که اهمیت ویژه و اثر قابل مشاهده‌ای را به دنبال دارد.

حرفه‌ای‌ها بخوانند!

چیزی که در این گفتار با هم در موردش صحبت کردیم، بخشی بسیار کوچک از ماجرای لینکدین مارکتینگ بود. اگر در مورد فعالیت در جامعه حرفه‌ای لینکدین، جدی هستید، بهتر است از همین ابتدا قدمتان را محکم بردارید و تمام اطلاعات مورد نیازتان را از دوره «لینکدین مارکتینگ» به چنگ بیاورید.

در این دوره، بیش از هفت ساعت آموزش کاربردی، عملی و ویدیویی راجع به لینکدین، الگوریتمش، بازاریابی محتوایی در آن، آموزش کامل پیج شرکتی پریمیوم، آداب و چگونگی شبکه‌سازی در لینکدین، توضیح‌های کاملی در مورد اینکه چطور یک پیج حرفه‌ای داشته باشیم، تجربه‌های مثبت و منفی خودم و نکته‌های ریز اما راهگشای دیگر برایتان صحبت کرده‌ام. استفاده از این دوره را برای کسانی که به صورت جدی در لینکدین فعالیت می‌کنند پیشنهاد می‌کنم.

می‌خواهم در لینکدین حرفه‌ای تر بشوم!

خلاصه‌ای از آنچه با هم در افزایش فالوور پیج شرکتی در لینکدین گفتیم:

 • معرفی پیج لینکدین شرکتی در پیج لینکدین شخصی خودتان، اولین راه برای افزایش فالوور به شمار می‌رود.
 • می‌توانید از پتانسیل نهفته در شبکه‌های اجتماعی برای جذب فالوورهای فعال به پیج شرکتی خود بهره بگیرید.
 • سایت شما، مکان‌های مختلفی برای معرفی و درج آدرس لینکدین پیجتان دارد. حتما از آن استفاده کنید.
 • لایک کردن پست‌های پیج شرکتی‌تان توسط همکاران و هم‌تیمی‌ها باعث افزایش بازدید و جذب فالوورهای جدید می‌شود.
 • از دیتابیس سایت یا اپلیکیشنتان برای ارسال پیامک یا ایمیل‌های دعوت استفاده کنید.
 • کمک گرفتن از اینفلوئنسرهای لینکدین یکی از راه‌های پولی افزایش فالوور به شمار می‌رود.
 • پروموترها یکی از بهترین گزینه‌ها برای معرفی و جذب فالوورهای جدید به پیج شرکتی‌تان هستند.
 • به کار بردن کلمه‌های کلیدی رایج در زمینه کاریتان می‌تواند شما را در نتیجه جستجوی لینکدین به نمایش دربیاورد و کاربران تازه را به سمت پیج شما روانه کند.

 

نظر شما چیست؟

شما از چه راه دیگری برای افزایش فالوور در پیج شرکتی لینکدین استفاده می‌کنید؟

لطفا نظر خود را در بخش گپ و گفت دیجیتالینگ با ما در میان بگذارید.

این مطلب برای شما مفید بود؟

5/5 - (2 امتیاز)

آیا خواندن این مقاله چیزی به دانسته‌های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا، جامعه دیجیتالینگ را گسترش دهید

1
لینکدین چیست؟ در این شبکه اجتماعی حرفه‌ای چه می‌گذرد؟

. مقدماتی

«جبران خلیل جبران» می‌گوید: «هنگامی که کار می‌کنید همچون فلوتی هستید که زمزمه روزها را در قلبش می‌خواند. موسیقی وجود شما با کار کردن، جاودان خواهد شد. کدام‌یک از شما می‌خواهد که نی‌ای‌ خاموش و لال باشد، در حالی که دیگران در اطرافش با نغمه‌های هم‌آوا، آواز می‌خوانند؟» خوشبختانه ماجرای «کار» – البته اگر خوب به آن نگاه کنیم – هنوز هم همچون نوت‌های بالا و پایینی است که از گلوی خشک یک نی خارج

2
بازاریابی در لینکدین چیست؟ + ویدیوی چگونه در لینکدین بازاریابی کنیم؟

. مقدماتی

آغاز هر کار تازه با پرسش‌های فراوانی روبه‌رو است. فرقی نمی‌کند این کار تازه، یاد گرفتن یک زبان جدید باشد یا فعالیت کردن در یک شبکه اجتماعی. چون در هر صورت، حجم چیزهای که نمی‌دانیم ما را یک گوشه گیر می‌اندازد. برای پیروزی در این ماجرا باید خودمان را به سرآغاز آن چیز برسانیم و از سرچشمه کار، یادگیری را شروع کنیم. در این قسمت از دیجیتالینگ، شما را به نقطه صفر بازاریابی در لینکدین

3
آموزش ایجاد پروفایل پیج حرفه‌ای در لینکدین؛ ۱۸ نکته ریز ولی مهم!

.. متوسطه

ماجرای پروفایل پیج در لینکدین چیزی شبیه به داشتن یک رزومه آنلاین و به روز است که هر کسی از هر گوشه جهان می‌تواند آن را بررسی کند. این یعنی افراد متخصص از گوشه گوشه جهان، فرصتی ناب برای جمع شدن دور یکدیگر و استفاده کردن از اطلاعات دارند. با این حساب، نباید حرفه‌ای کردن پروفایل پیجمان را پشت گوش بیندازیم. چون این موضوع به طور مستقیم روی چهره حرفه‌ای ما در میان حرفه‌ای‌ها تاثیر

4
چه نوع محتوایی در لینکدین منتشر کنیم؟

.. متوسطه

هر شبکه اجتماعی، حال و هوای مخصوص به خود را دارد. مثلا اینستاگرام، سرشار از ماجراهای جالب و سرگرم‌کننده است؛ توییتر، مکانی برای متن‌های کوتاه اما پرمحتوا است یا تلگرام، مکانی برای گفتگوهای گروهی و حتی خواندن خبر و مطالب آموزشی است.  شبکه اجتماعی لینکدین هم ماجرای خاص خودش را دارد. برای گرفتن بهترین نتیجه از هر شبکه اجتماعی باید محتواهایی مرتبط با بستر آن شبکه را تولید و منتشر کرد. در این مقاله از

5
چگونه در لینکدین دیده شویم؟

چگونه در لینکدین دیده شویم؟

زمان مطالعه: 9 دقیقه

.. متوسطه

گاهی اصطلاح‌های پیچیده، به دنبال توضیح مفهوم‌هایی بسیار ساده هستند. مثلا «افزایش نرخ تعامل در پست لینکدین» به معنای تعامل بیشتر مخاطبان با پست‌های ما در شبکه اجتماعی لینکدین است. رعایت کردن چند نکته و به کار بردن چند راهکار ساده می‌تواند این نتیجه دلپذیر را برایمان به ارمغان بیاورد.  در این مقاله از دیجیتالینگ با استفاده از مثال‌ها، نکته‌ها و توضیح‌های فراوان به دنبال «افزایش نرخ تعامل در پست لینکدین» می‌گردیم. با ما همراه

وبلاگ دیجیتالینگ

گپ و گفت کاربران در مورد این مقاله

اولین نفری باشید که نظر یا سوالش را با ما در میان می‌گذارد

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

×