بستن

لینکدین پریمیوم چیست؟ چرا باید برای خرید پلن‌های آن دست به جیب شویم؟

لینکدین پریمیوم

چیزهای رایگان، فوق‌العاده جذاب هستند؛ اما جذابیت آنها هرگز به معنای کامل بودن، بهتر بودن و امکانات فراوان نیست. چیزهای رایگان فقط در حد و اندازه همان واژه در خدمت دیگران هستند. اگر نیازها یا خواسته‌های ما فراتر از این واژه است باید از جاده باریک رایگان به بزرگراه خرید، تغییر مسیر دهیم.

 در این قسمت از دیجیتالینگ به سراغ لینکدین پریمیوم می‌رویم، پلن‌های آن را بررسی می‌کنیم و سری به امکانات پولی لینکدین می‌زنیم. اگر امکانات اکانت رایگان لینکدین، پاسخگوی نیازهای شما نیست و قصد خرید یکی از پلن‌های لینکدین را دارید، تا پایان این ماجرا با ما همراه باشید.

گوش دادن به پادکست این گفتار، راهی میانبر برای دسترسی به مفهوم این واژه‌ها است. برای رسیدن به این مقصود، می‌توانید از بخش زیر استفاده کنید.

نگاهی به سرآغاز لینکدین پریمیوم

اجازه بدهید این موضوع را با یک مثال ساده برایتان توضیح بدهم. به احتمال زیاد شما هم اپلیکیشن‌های رایگانی را نصب کرده‌اید که بعضی امکانات ویژه خودشان را فقط زمانی در اختیارتان قرار می‌دهند که نسخه ویژه یا پریمیوم آنها را دریافت کرده باشید. این ماجرا در لینکدین هم برقرار است.

در این شبکه اجتماعی تعدادی امکانات وجود دارند که با ساخت یک حساب کاربری معمولی می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید؛ اما برخی امکانات ویژه‌تر هم وجود دارند که افراد مختلف با پرداخت هزینه می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

چه پلن‌هایی با چه ویژگی‌هایی در نسخه پریمیوم لینکدین وجود دارند؟انواع پلن‌های لینکدین پریمیوم

در کل، چهار پلن اصلی در نسخه پریمیوم لینکدین وجود دارند. با انتخاب هر کدام از این پلن‌ها به امکانات ویژه همان پلن دسترسی پیدا خواهید کرد. بیایید آنها را با هم بررسی کنیم:

 1. پلن «Career»، روشی حرفه‌ای برای به دست آوردن شغلی خواستنیپلن career در لینکدین پریمیوم

این پلن به طور ویژه برای کسانی طراحی شده است که به دنبال استخدام شدن و ارتقای شغلی هستند. جالب‌تر اینکه خود لینکدین هم اشاره کرده است که اگر این پلن را دریافت کنید، زمان انتظار برای استخدام شدنتان دو برابر سریع‌تر از یک حساب کاربری معمولی سپری می‌شود. از این ماجرا که بگذریم به امکانات ویژه این پلن می‌رسیم. بیایید آنها را با هم بشماریم:

 • ارسال بی‌واسطه پیام به مصاحبه کنندگان

این ویژگی که با نام «Direct messaging to recruiters» مشخص شده است به شما امکان می‌دهد تا به طور مستقیم و بدون ایجاد کانکشن با افراد به آنها پیام بدهید.

 • به چالش کشیدن توانایی خودمان با سنگ محک دیگران

یکی از امکانات جالبی که در این پلن نهفته است، مقایسه توانایی‌ها، مهارت‌ها و در کل موقعیت شما با دیگر کسانی است که در زمینه کاری شما جویای کار یا به دنبال ارتقای وضعیت شغلی هستند. این ماجرا به شما کمک می‌کند تا بدانید قرار است وارد چه رقابتی شوید.

 • امکان Private Browsing

این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا بدون اینکه دیگران بویی ببرند وارد صفحه آنها شوید؛ مثلا شاید بخواهید بدانید که فلان متقاضی کار در زمینه کاری شما که رزومه‌اش را برای فلان مجموعه ارسال کرده است، چه تجربه‌هایی دارد؟

از ما نشنیده بگیرید اما این ویژگی در تنظیمات هم قابل انجام است.

 • بررسی دقیق کسانی که از پیجتان دیدن کرده‌اند

وقتی یک اکانت رایگان در لینکدین داشته باشید، آمارهای محدودی در زمینه افرادی که از پیجتان دیدن کرده‌اند در اختیارتان قرار می‌گیرند؛ مثلا اگر 1000 نفر از پیجتان دیدن کرده باشند فقط 10 نفر از آنها به شما نمایش داده می‌شوند؛ اما وقتی لینکدین پریمیوم داشته باشید، می‌توانید همه افرادی که وارد پیجتان شده‌اند را ببینید.

 • دسترسی نامحدود به ویدیوهای آموزشی لینکدین

«LinkedIn Learning» جایی برای یادگیری است که در آن ویدیوهای آموزشی فراوانی وجود دارد. اگر با اکانت رایگان لینکدین به سراغ این بخش بروید به تعداد محدودی از امکانات و ویدیوها دسترسی خواهید داشت. اما در صورت تهیه لینکدین پریمیوم، می‌توانید به تمام ویدیوهای این بخش، دسترسی کامل داشته باشید.دسترسی کامل به وبدئوهای آموزشی در لینکدین پریمیوم

پلن «Career» گزینه‌های دیگری هم برای شما دارد. اما امکاناتی که برایتان گفتیم مهم‌ترین آنها به شمار می‌روند.

 1. پلن «Business»، نگاهی متفاوت به جستجو و اطلاعاتپلن business در لینکدین پریمیوم

همان‌طور که از اسمش پیدا است این پلن بیشتر به درد صاحبان کسب و کار می‌خورد. به نظر من خیلی پلن ویژه‌ای نیست. با این وجود چند مورد از ویژگی‌هایش جالب هستند که برایتان توضیح می‌دهم:

 • امکان ارسال 15 ایمیل مسیج

شاید با دیدن این امکان، بگویید که: «برای چه من باید پول بدهم تا بتوانم به دیگران ایمیل ارسال کنم؟ تازه آن هم فقط 15 عدد!» وقتی شما با آدم‌ها کانکشن داشته باشید می‌توانید به آنها پیام بدهید؛ اما خیلی از افراد این کانکشن را قبول نمی‌کنند.

این ماجرا در مورد مدیران سازمان‌ها و مجموعه‌ها بسیار گسترده‌تر است. چون بیشتر آنها نه کسی را فالو کرده، نه کانکشنی ایجاد می‌کنند و نه آدرس ایمیل خود را در اختیار مردم قرار می‌دهند. گذشته از این، پیام دادن به چنین افرادی در مکان‌های غیر رسمی مانند دایرکت اینستاگرام، توییتر و حتی فیسبوک، رفتاری غیر حرفه‌ای است.

بنابراین، شما هیچ راهی برای ارتباط برقرار کردن با آنها ندارید جز همین 15 ایمیل مسیجی که لینکدین در اختیارتان قرار می‌دهد. جالب اینجا است که چنین افرادی، تقریبا همیشه ایمیل‌های خود را چک می‌کنند.

 • امکان Unlimited people browsing

با وجود این ویژگی می‌توانید به طور نامحدود، افراد را پیدا کنید. چون در اکانت رایگان لینکدین باز هم در این زمینه محدودیت وجود دارد و فقط تا حدی می‌توانیم افراد را در زمینه‌های مختلف، سرچ کنیم. خریداری کردن پلن بیزینس، این محدودیت را از سر راه شما بر می‌دارد.

 • ویژگی Business insights

این امکان برای افراد فعال در زمینه کسب و کار، بسیار جالب است. چون به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید کمپانی‌های مختلف را در داشبورد خودتان داشته باشید، روند رشد آنها از نظرهای گوناگون مثل تعداد فالوور، افرادی که استخدام کرده‌اند و … را ببینید و آنها را مورد بررسی قرار دهید.

اگر در مورد کمپانی پیج، اطلاعات زیادی ندارید می‌توانید به مقاله «راه و روش ساخت پیج شرکتی در لینکدین» سری بزنید.

پلن بیزینس، دو سه امکان مشترک دیگر با پلن «Career» دارد؛ مانند «دسترسی نامحدود به لینکدین لرنینگ» و «مشاهده تمام افرادی که از پروفایل لینکدین شما بازدید کرده‌اند.»

 1. پلن «Sales»، فروش و کشف نیاز مشتری در قلب لینکدینپلن sales در لینکدین پریمیوم

سومین پلن لینکدین پریمیوم، بسیار کامل است و در آن داده‌ها و امکانات ویژه‌ای برای فروش گنجانده شده‌اند. بسیاری از بیزینس‌ها می‌توانند سرویس‌ها و محصولاتشان را در این پلن به فروش برسانند.

پلن «Sales» به طور ویژه برای کارشناس‌ها و مدیران فروش طراحی شده است تا بتوانند به داده‌های بسیار وسیع‌تری دسترسی داشته باشند.

لینکدین اعلام کرده است که امکانات پلن‌های دیگر در این پلن هم قرار گرفته‌اند. گذشته از این، تعداد ایمیل میسجینگ این پلن به 20 عدد افزایش پیدا کرده است. اما دیگر ویژگی‌های بارز این پلن چه هستند؟ بیایید نگاهی به آنها بیندازیم:

 • ویژگی Advanced lead search

من با این ویژگی کار کردم و به نظرم بسیار جذاب است. لینکدین در این امکان به شما یک داشبورد جداگانه می‌دهد که می‌توانید با کمک فیلترهای هوشمندانه‌ای که در آن قرار دارد تعدادی از افراد را لید کرده و بعدها با آنها ارتباط برقرار کنید.

مثلا یکی از کارهایی که می‌شود با فیلترهای این بخش کرد این است که وقتی یک نفر از نظر شغلی جابه‌جا می‌شود و از شرکت «الف» به شرکت «ب» می‌رود شما خیلی زود از این ماجرا با خبر می‌شوید. با این حساب، فرصتی می‌یابید تا پیام‌های شخصی‌سازی شده بسیار بهتری را به افراد بدهید و آنها را جذب مجموعه خودتان کنید.

در این بین، خود لینکدین هم به شما کمک می‌کند تا با افراد بیشتری در ارتباط باشید. اما چگونه؟ اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم. تصور کنید حوزه کاری شما «B2B» است و محصول یا سرویسی را به کاربران ارائه می‌دهید. لینکدین یکی از مکان‌های مناسب برای شما است تا بتوانید با کمک این سرچ هوشمند و فیلترهای جالبش، افراد بیشتری را شناسایی کرده و زمینه خدمت‌رسانی و فروش محصولاتتان را گسترش دهید.

دوست دارید بیشتر و با جزئیات فراوان‌تر سر از کار لینکدین پریمیوم دربیاورید؟

چیزی که در این گفتار با هم در موردش صحبت کردیم، بخشی بسیار کوچک از ماجرای لینکدین مارکتینگ بود. اگر در مورد فعالیت در جامعه حرفه‌ای لینکدین، جدی هستید، بهتر است از همین ابتدا قدمتان را محکم بردارید و تمام اطلاعات مورد نیازتان را از دوره «لینکدین مارکتینگ» به چنگ بیاورید.

در این دوره، بیش از هفت ساعت آموزش کاربردی، عملی و ویدیویی راجع به لینکدین، الگوریتمش، بازاریابی محتوایی در آن، آموزش کامل پیج شرکتی پریمیوم، آداب و چگونگی شبکه‌سازی در لینکدین، توضیح‌های کاملی در مورد اینکه چطور یک پیج حرفه‌ای داشته باشیم، تجربه‌های مثبت و منفی خودم و نکته‌های ریز اما راهگشای دیگر برایتان صحبت کرده‌ام. استفاده از این دوره را برای کسانی که به صورت جدی در لینکدین فعالیت می‌کنند پیشنهاد می‌کنم.

می‌خواهم در مورد دوره لینکدین مارکتینگ بیشتر بدانم

 1. پلن «Hiring»، دستیار خستگی‌ناپذیر کارشناسان منابع انسانیپلن recruiter در لینکدین پریمیوم

به چهارمین پلن لینکدین پریمیوم رسیدیم. این پلن به طور ویژه برای کارشناس‌های منابع انسانی، یعنی کسانی که کارهای مصاحبه و استخدام افراد را انجام می‌دهند، تهیه شده است. چند امکانی که در پلن قبلی وجود داشتند در این پلن هم دیده می‌شوند.

مثلا اینکه چه افرادی پروفایل شما را دیده‌اند، امکان سرچ نامحسوس در لینکدین افراد و ارسال 30 ایمیل مسیج به دیگران.

لینکدین با قرار دادن محدودیت در ارسال تعداد ایمیل مسیج می‌خواهد از اسپم مارکتینگ جلوگیری کند و کاربرانش را به سمت استفاده کردن از فرصت‌هایشان برای برقراری ارتباط‌های سازنده با دیگران، سوق بدهد. این پلن چند تا ویژگی‌ دارد که در ادامه مهم‌ترین آنها را با هم بررسی می‌کنیم.

 • Smart Suggestions

لینکدین پریمیوم با این ویژگی به شما پیشنهادهای جالبی می‌دهد. بیایید این ماجرا را با یک مثال، بیشتر درک کنیم. تصور کنید که شما یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ هستید.

لینکدین این را متوجه می‌شود و اگر این پلن را دریافت کرده باشید از یک جایی به بعد به شما پیشنهادهای هوشمندانه می‌دهد؛ مثلا می‌گوید فلان فرد با فلان موقعیت می‌تواند در تیم شما باشد.

البته شاید این ماجرا با وجود هزینه زیاد این پلن به درد مجموعه‌های کوچک یا حتی متوسط نخورد. ولی مجموعه‌های بزرگی مثل «دیجی کالا» به احتمال زیاد از این پلن برای جذب نیروهای مورد نیازشان نهایت استفاده را می‌برند.

من انتخابم را کردم، حالا چگونه لینکدین پریمیوم را خریداری کنم؟

برای این کار باید هزینه پلن مورد نظرتان را به دلار بپردازید؛ اما به دلیل تحریم‌هایی که از چپ و راست، ایرانی جماعت را نشانه رفته‌اند نمی‌توانید به طور مستقیم این کار را انجام دهید.

ناگفته نماند که امکان یک ماه استفاده رایگان از نسخه پریمیوم لینکدین برای شما محفوظ است که البته برای دستیابی به آن هم باید اطلاعات مستر کارتتان را وارد کنید. همان‌طور که می‌بینید، از این طرف هم به دیوار تحریم برخورد می‌کنیم. اما باز هم راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها و شیره مالیدن بر سر محدودیت‌ها وجود دارند. مثلا:

 • کمک گرفتن از سایت‌های واسطه

سایت‌هایی وجود دارند که می‌توانید با ساخت اکانت در آنها و دادن نام کاربری و رمز عبور لینکدین خود، ماجرای خرید نسخه پریمیوم را بر عهده آنها بگذارید. این سایت‌ها با یوزر و پسورد شما وارد اکانت‌تان می‌شوند، کشور شما را از ایران به جای دیگری تغییر می‌دهند، اطلاعات حساب را وارد می‌کنند و تمام. کل آن قضیه روی هم رفته شاید پنج دقیقه هم زمان نبرد.

اما باید مراقب دو نکته باشید:

نکته اول: حتما پس از اینکه کار انجام شد و اکانت پریمیوم خودتان را دریافت کردید، پسوردتان را تغییر دهید تا از امنیت حسابتان اطمینان خاطر داشته باشید.

نکته دوم: وقتی آنها با دسترسی که در اختیارشان گذاشتید وارد اکانتتان شدند، دیگر خودتان نباید وارد اکانت‌تان شوید. چون لینکدین با دیدن این ماجرا که دو نفر با دو «IP» مختلف وارد یک اکانت شده‌اند، حدس می‌زند که یا اکانت هک شده یا در حال هک شدن است. به همین دلیل، اکانت را می‌بندد و شما برای فعالسازی دوباره اکانت خودتان به دردسر می‌افتید. چون باید به پشتیبانی لینکدین پیام بدهید تا بتوانید مشکل را حل کنید.

 • خودتان دست به کار شوید

راهکار بعدی برای پرداخت هزینه پلن‌های لینکدین پریمیوم این است که خودتان مستر کارت داشته باشید یا دوست و آشنایتان در خارج از کشور این کار را برایتان انجام دهد. متاسفانه تا برداشته شدن تحریم‌ها باید به شکلی غیر مستقیم راهی برای دریافت این پلن‌ها پیدا کنیم.

خلاصه‌ای از آنچه با هم در لینکدین پریمیوم گفتیم:

 • لینکدین پریمیوم دارای چهار پلن «Career»، «Business»، «Sales» و «Hiring» است.
 • اگر به دنبال استخدام شدن یا ارتقای شغلی هستید، می‌توانید از مزایای پلن «Career» استفاده کنید. به این ترتیب، دو برابر سریع‌تر از دیگران شغل مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.
 • در پلن «Business» امکاناتی همچون «امکان ارسال 15 ایمیل مسیج»، «جستجوی نامحدود افراد» و «زیر نظر گرفتن روند رشد کسب و کارها» وجود دارند.
 • پلن «Sales» بخشی ویژه برای فروش محصولات، خدمات و کشف نیازهای مشتری است.
 • پلن «Hiring» به کارشناسان منابع انسانی شرکت‌ها کمک می‌کند تا نیروهای مورد نیازشان را از طریق لینکدین، تامین کنند.
 • برای پرداخت هزینه پلن‌های لینکدین پریمیوم چند راه پیش رویتان قرار دارند؛ یا باید با استفاده از سایت‌های واسطه این اکانت‌ها را خریداری کنید یا اینکه خودتان مستر کارت داشته باشید یا از دوستان و آشنایان خارج از کشور برای انجام این کار، کمک بگیرید.

نظر شما چیست؟

آیا تجربه‌ای از خرید و استفاده از پلن‌های لینکدین پریمیوم دارید؟

لطفا تجربه‌تان را در بخش گپ و گفت دیجیتالینگ با ما در میان بگذارید.

این مطلب برای شما مفید بود؟

4.3/5 - (11 امتیاز)

آیا خواندن این مقاله چیزی به دانسته‌های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا، جامعه دیجیتالینگ را گسترش دهید

1
لینکدین چیست؟ در این شبکه اجتماعی حرفه‌ای چه می‌گذرد؟

. مقدماتی

«جبران خلیل جبران» می‌گوید: «هنگامی که کار می‌کنید همچون فلوتی هستید که زمزمه روزها را در قلبش می‌خواند. موسیقی وجود شما با کار کردن، جاودان خواهد شد. کدام‌یک از شما می‌خواهد که نی‌ای‌ خاموش و لال باشد، در حالی که دیگران در اطرافش با نغمه‌های هم‌آوا، آواز می‌خوانند؟» خوشبختانه ماجرای «کار» – البته اگر خوب به آن نگاه کنیم – هنوز هم همچون نوت‌های بالا و پایینی است که از گلوی خشک یک نی خارج

2
بازاریابی در لینکدین چیست؟ + ویدیوی چگونه در لینکدین بازاریابی کنیم؟

. مقدماتی

آغاز هر کار تازه با پرسش‌های فراوانی روبه‌رو است. فرقی نمی‌کند این کار تازه، یاد گرفتن یک زبان جدید باشد یا فعالیت کردن در یک شبکه اجتماعی. چون در هر صورت، حجم چیزهای که نمی‌دانیم ما را یک گوشه گیر می‌اندازد. برای پیروزی در این ماجرا باید خودمان را به سرآغاز آن چیز برسانیم و از سرچشمه کار، یادگیری را شروع کنیم. در این قسمت از دیجیتالینگ، شما را به نقطه صفر بازاریابی در لینکدین

3
آموزش ایجاد پروفایل پیج حرفه‌ای در لینکدین؛ ۱۸ نکته ریز ولی مهم!

.. متوسطه

ماجرای پروفایل پیج در لینکدین چیزی شبیه به داشتن یک رزومه آنلاین و به روز است که هر کسی از هر گوشه جهان می‌تواند آن را بررسی کند. این یعنی افراد متخصص از گوشه گوشه جهان، فرصتی ناب برای جمع شدن دور یکدیگر و استفاده کردن از اطلاعات دارند. با این حساب، نباید حرفه‌ای کردن پروفایل پیجمان را پشت گوش بیندازیم. چون این موضوع به طور مستقیم روی چهره حرفه‌ای ما در میان حرفه‌ای‌ها تاثیر

4
چه نوع محتوایی در لینکدین منتشر کنیم؟

.. متوسطه

هر شبکه اجتماعی، حال و هوای مخصوص به خود را دارد. مثلا اینستاگرام، سرشار از ماجراهای جالب و سرگرم‌کننده است؛ توییتر، مکانی برای متن‌های کوتاه اما پرمحتوا است یا تلگرام، مکانی برای گفتگوهای گروهی و حتی خواندن خبر و مطالب آموزشی است.  شبکه اجتماعی لینکدین هم ماجرای خاص خودش را دارد. برای گرفتن بهترین نتیجه از هر شبکه اجتماعی باید محتواهایی مرتبط با بستر آن شبکه را تولید و منتشر کرد. در این مقاله از

5
چگونه در لینکدین دیده شویم؟

چگونه در لینکدین دیده شویم؟

زمان مطالعه: 9 دقیقه

.. متوسطه

گاهی اصطلاح‌های پیچیده، به دنبال توضیح مفهوم‌هایی بسیار ساده هستند. مثلا «افزایش نرخ تعامل در پست لینکدین» به معنای تعامل بیشتر مخاطبان با پست‌های ما در شبکه اجتماعی لینکدین است. رعایت کردن چند نکته و به کار بردن چند راهکار ساده می‌تواند این نتیجه دلپذیر را برایمان به ارمغان بیاورد.  در این مقاله از دیجیتالینگ با استفاده از مثال‌ها، نکته‌ها و توضیح‌های فراوان به دنبال «افزایش نرخ تعامل در پست لینکدین» می‌گردیم. با ما همراه

وبلاگ دیجیتالینگ

گپ و گفت کاربران در مورد این مقاله

3 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

mahshad.rezapour
نوشته شده در: ۱۴:۰۹ ۰۱/۰۵/۱۴۰۰

اگه لوکیشنمون رو به خاطر خرید پلن های پریمیوم تغییر بدیم، روی شاجسشن های ما و ساجسشن ما به دیگران تاثیر نمی ذاره؟

مصطفی
نوشته شده در: ۱۰:۲۲ ۳۰/۰۴/۱۴۰۰

لینکدین پریمیوم از کجا میشه خرید؟ راهنمایی بفرمایید.

علیرضا ابراهیمیان
نوشته شده در: ۱۴:۴۳ ۳۰/۰۴/۱۴۰۰

سلام بر شما آقای مصطفی عزیز
در مطلب اشاره شده که لینکدین پریمیوم یک قابلیت در لینکدین است که باید در همانجا فعال شود.
برای ثبت سفارش هم می‌توانید از سایت‌های واسط ایرانی برای پرداخت ارزی کمک بگیرید.
موفق باشید

×