بستن

داشتن یک پیج حرفه‌ای در لینکدین

علیرضا ابراهیمیان
۲۶ اسفند ۱۳۹۹
484 بازدید ۴ کامنت
لینکدین چیست؟

زمانی دور هم جمع کردن افراد متخصص، کاری سخت و طاقت‌فرسا به شمار می‌رفت. چون آنها برنامه‌های مختلفی برای روز خود داشتند. مثلا عده‌ای با وجود وقت آزاد به دلیل مسافتی که وجود داشت نمی‌توانستند در گردهمایی‌ها شرکت کنند و خلاصه، موانع زیادی جلوی انتشار و به اشتراک‌گذاری اطلاعات مفید، قد علم کرده بودند.
اما امروزه چیزهایی مثل مسافت، زمان، حتی شیوع بیماری‌های جهانی یا مواردی این چنینی نمی‌توانند مانع از جمع شدن افراد متخصص یا جویای دانش به دور هم شوند. دنیای وب، محیطی را فراهم کرده‌ است تا یک فرد آفریقایی بتواند از روی میز اتاقش برای یک شرکت در شمال روسیه کار کند.
چیزی که اکنون در دستان ما قرار دارد، گنجی است که گذشتگان حتی در خواب هم آن را نمی‌دیدند؛ یک فرصت واقعی برای رشد و کار در کنار یکدیگر با حداقل محدودیت‌ها. در این قسمت از «دیجیتالینگ» به سراغ یک شبکه اجتماعی تخصصی یعنی «لینکدین» می‌رویم. اگر شما هم می‌خواهید جای خود را در میان افراد حرفه‌ای جهان باز کنید، سری مقاله‌های لینکدین دیجیتالینگ را از دست ندهید.

اگر برای خواندن مطلب وقت کافی ندارید، به پادکست زیر گوش دهید:

قرار است چه چیزهایی را با هم یاد بگیریم؟

  • حال و هوای شبکه اجتماعی لینکدین را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
  • با ۶ نکته کاربردی برای داشتن یک اکانت حرفه‌ای در لینکدین آشنا می‌شویم.
  • شیوه ایجاد کانکشن‌ در لینکدین را می‌آموزیم.
  • تلاش‌های لینکدین برای ایجاد ارتباط‌های مفید بین مردم جهان را مشاهده می‌کنیم.

لینکدین چیست؟لینکدین چیست

«لینکدین» (LinkedIn)، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی برای افراد متخصص است. در واقع می‌توان گفت که این شبکه اجتماعی، تنها جایی است که بیشتر صحبت‌های درون آن راجع به کار، استخدام، چالش های شغلی و رویدادهایی است که در زمینه‌های مختلف کاری رخ می‌دهند.
این شبکه اجتماعی، بستر خوبی برای برقراری ارتباط با افراد حرفه‌ای است. فضای لینکدین، کاملا متفاوت از اینستاگرام یا توییتر است. افراد مختلف، استفاده‌های مختلفی از لینکدین می‌کنند. مثلا کسانی که جویای کار هستند می‌توانند با تکمیل پروفایل خود فرصت‌های خوبی برای کار کردن پیدا کنند. از آن طرف، کسانی مثل مدیر منابع انسانی یک شرکت، می‌توانند در لینکدین به دنبال افراد متخصص بگردند و به آنها پیشنهاد کار بدهند.

چطور می‌توانیم یک پیج حرفه‌ای در لینکدین داشته باشیم؟

پیج لینکدین علیرضا ابراهیمیان

اولین نکته‌ای که می‌توانم در این خصوص به شما بگویم این است که باید برای پیج لینکدین خود زمان بگذارید. اگر در گذشته اکانتی در لینکدین ساخته‌اید و تا حالا به آن سر نزده‌اید، حتما به سراغش بروید و با استفاده از نکته‌هایی که در ادامه برایتان می‌گویم، اکانت خود را حرفه‌ای‌تر کنید.

عکس پروفایل مناسبی برای خودتان انتخاب کنید

این مورد، ساده‌ترین کار در مورد اکانت لینکدین‌تان به شمار می‌رود. اما تاثیر خوبی در حرفه‌ای به نظر رسیدن پیج شما می‌گذارد.منظور از عکس مناسب یک عکس حرفه‌ای می باشد همانطور که در رزومه کاری شما نیاز به یک عکس حرفه‌ای هست.

در انتخاب موفعیت شغلی دقت کنید

پیشنهاد می‌کنم قبل از انتخاب پوزیشن (موقعیت شغلی)، سری به اکانت افرادی که در حوزه کاری خودتان مشغول به کار هستند بیندازید تا بتوانید عنوان خوبی برای خودتان انتخاب کنید.

URL خود را ادیت کنید

تغییر ادرس صفحه در لینکدین

هر کسی در لینکدین، یک URL ویژه خودش دارد. یادتان باشد که حتما این آدرس را شخصی‌سازی کنید. مثلا اسم خودتان را به انگلیسی در آن بنویسید و از حروف اضافه، عدد یا کاراکترهای بی‌ربط در آن استفاده نکنید.

خلاصه‌ای از خودتان بنویسید

در لینکدین، بخشی به نام (about) وجود دارد. در این بخش، خلاصه‌ای کوتاه – بهتر است به زبان انگلیسی باشد – در حد یک پاراگراف از خودتان بنویسید تا کسانی که وارد صفحه شما می‌شوند، یک آشنایی کلی با شما پیدا کنند. سعی کنید اطلاعات کاملی از خودتان بنویسید.

توضیح از خودتان در لینکدین

از مهارت‌هایتان بگویید

در بخش (Skills and Endorsements) درباره مهارت‌هایی که دارید، مدارکی که گرفتید، دانشگاه‌هایی که درس خواندید، گواهی‌نامه‌هایی که به صورت آنلاین برای شرکت در وبینارها – مثلا آموزش‌های رایگان گوگل – گرفته‌اید، سخن بگویید.

ثبت مهارت یا skill در لینکدین
از دستاوردها و پروژه‌هایتان بگویید

بخش (Projects) فضای خوبی برای نوشتن پروژه‌ها و شرح کارهایی است که در آنها انجام داده‌اید. مثلا بگویید که چه پروژه‌ای بوده، چقدر طول کشیده و شما چه کارهایی در آن انجام داده‌اید. پر کردن این بخش، شما را حرفه‌ای‌تر جلوه می‌دهد. اگر از نهاد یا مسابقه و جشنواره خاصی جایزه گرفتید هم حتما آن را در لینکدین وارد کنید.

چگونه در لینکدین، کانکشن ایجاد کنیم؟

برای این کار، پیشنهاد می‌کنم که از همان ابتدا وارد بخش (My Network) شوید و با افرادی که به حوزه کاری شما مربوط هستند کانکشن ایجاد کنید. سعیتان را بر این بگذارید که شما آغاز کننده این روند باشید و آن را پیش ببرید. تا جایی که می‌دانم در لینکدین، محدودیتی در ایجاد کانکشن ندارید. سعی کنید در طول هفته، زمان بگذارید و تعداد زیادی کانکشن برقرار کنید. به نظر من، تنها شبکه اجتماعی که در آن تعداد کانکشن اهمیت زیادی دارد، لینکدین است.

ایجاد کانکشن در لینکدین
از طرفی، لینکدین بخشی به نام پست دارد. پیشنهاد می‌کنم اگر در حوزه کاری خودتان محتوایی دارید، حتما آن را پست کنید یا اگر یک ویدیوی آموزشی را لابه‌لای پست‌ها می‌بینید، آن را با بقیه به اشتراک بگذارید تا کاربرانی که با آنها کانکشن برقرار کردید هم بتوانند از آنها استفاده کنند.

اگر دستی بر قلم دارید و اهل نوشتن هستید، بخش مقاله‌های لینکدین را از دست ندهید و گاهی در آن مطلبی بنویسید. اگر در لینکدین، فعالیت پیوسته‌ای داشته باشید و مرتب اکانتتان را تکمیل کنید، صفحه شما در بخش network برای کاربرانی که در حوزه شما فعالیت می‌کنند، بیشتر نمایش داده می‌شوند و احتمال اینکه آنها با شما کانکشن برقرار کنند، افزایش پیدا می‌کند.

لینکدین و تلاش برای اتصال واقعی آدم‌ها

لینکدین در بخش ارسال پیام، به کاربرانش پیشنهاد می‌دهد که به مناسبت‌های مختلف به کاربران دیگر پیام بدهند. مثلا تولدشان، سالگرد کاری یا مواردی از این دست را در قالب پیام‌هایی تبریک بگویند. حتی خود لینکدین، تعدادی پیام آماده برای این کار دارد. چون می‌خواهد کاربرانش نه فقط در حد ایجاد کانکشن، بلکه به صورت واقعی با هم صحبت کرده و ارتباط برقرار کنند یا پروژه‌ای را راه ‌بیندازند.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیشتر استخدام‌هایی که در این شبکه اجتماعی صورت می‌گیرد به واسطه کمک و هدایت‌های لینکدین انجام می‌شوند. ناگفته نماند که بخش جستجوی لینکدین هم خیلی قوی است و فیلترهای خوبی دارد که با استفاده از آنها می‌توانید افراد خاصی که مدنظرتان هستند را به راحتی پیدا کنید.

 

می‌خواهید یک پیج حرفه‌ای در لینکدین داشته باشید؟

برای ساخت یک پیج حرفه‌ای باید نکته‌های زیادی را در نظر بگیرید؛ از عکس پروفایل گرفته تا انتخاب هدلاین، فیچر پست‌ها، تجربیات و خلاصه هر چیزی که به پیج‌ها و حرفه‌ای شدنشان ربطی داشته باشد.

از آنجا که اهمیت این موضوع بسیار زیاد است در دوره لینکدین مارکتینگ، زمان زیادی گذاشتیم و دانه به دانه این موارد را کار کردیم تا شما بتوانید یک پروفایل حرفه‌ای یا رزومه آنلاینی در خور توانایی‌ها و پتانسیل‌هایتان مهیا کنید. برای این کار از تجربه‌های خودمان و دیگران مایه گذاشتیم و هر در چنته داشتیم را برایتان رو کردیم.

دوره آموزش کامل لینکدین مارکتینگ

 

خلاصه‌ای از آنچه با هم در لینکدین گفتیم:

  • استفاده از عکس حرفه‌ای و انتخاب عنوان شغلی درست، اولین قدم‌ها برای ایجاد یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین به شمار می‌روند.
  • نوشتن خلاصه‌ای از خودتان در بخش «about»، ادیت کردن «URL» ویژه خودتان و افزودن مهارت‌هایتان در بخش «Skills and Endorsements» کارهای مهمی هستند که معمولا تکمیل کردن آنها در پیج لینکدینتان به باد فراموشی سپرده می‌شود.
  • دستاوردی دارید؟ در پروژه‌ای همکاری کرده‌اید؟ می‌توانید ریز توضیحات این ماجرا را در بخش «Projects» بنویسید.
  • ایجاد کانکشن در لینکدین محدودیتی ندارد. بنابراین، هر وقت فرصت پیدا کردید از بخش «My network» با کاربران مختلف در زمینه کاری‌تان کانکشن ایجاد کنید.
  • بخش جستجوی لینکدین این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا با کمک گرفتن از فیلترهای گوناگون، کاربران یا شرکت‌های مد نظرتان را راحت‌تر پیدا کنید.

نظر شما چیست؟
آیا شما هم در لینکدین اکانت فعالی دارید؟
در این شبکه اجتماعی، طرفدار چه موضوع‌هایی هستید؟
آیا تلاش کرده‌اید که از طریق لینکدین پروژه‌ای را به دست آورید یا در شرکتی معتبر استخدام شوید؟

این مطلب برای شما مفید بود؟

آیا خواندن این مقاله چیزی به دانسته‌های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا، جامعه دیجیتالینگ را گسترش دهید

1
لینکدین چیست؟

لینکدین چیست؟

زمان مطالعه: 11 دقیقه

. مقدماتی

«جبران خلیل جبران» می‌گوید: «هنگامی که کار می‌کنید همچون فلوتی هستید که زمزمه روزها را در قلبش می‌خواند. موسیقی وجود شما با کار کردن، جاودان خواهد شد. کدام‌یک از شما می‌خواهد که نی‌ای‌ خاموش و لال باشد، در حالی که دیگران در اطرافش با نغمه‌های هم‌آوا، آواز می‌خوانند؟» خوشبختانه ماجرای «کار» – البته اگر خوب به آن نگاه کنیم – هنوز هم همچون نوت‌های بالا و پایینی است که از گلوی خشک یک نی خارج

2
داشتن یک پیج حرفه‌ای در لینکدین

. مقدماتی

زمانی دور هم جمع کردن افراد متخصص، کاری سخت و طاقت‌فرسا به شمار می‌رفت. چون آنها برنامه‌های مختلفی برای روز خود داشتند. مثلا عده‌ای با وجود وقت آزاد به دلیل مسافتی که وجود داشت نمی‌توانستند در گردهمایی‌ها شرکت کنند و خلاصه، موانع زیادی جلوی انتشار و به اشتراک‌گذاری اطلاعات مفید، قد علم کرده بودند. اما امروزه چیزهایی مثل مسافت، زمان، حتی شیوع بیماری‌های جهانی یا مواردی این چنینی نمی‌توانند مانع از جمع شدن افراد متخصص

3
چه نوع محتوایی در لینکدین منتشر کنیم؟

. مقدماتی

هر شبکه اجتماعی، حال و هوای مخصوص به خود را دارد. مثلا اینستاگرام، سرشار از ماجراهای جالب و سرگرم‌کننده است؛ توییتر، مکانی برای متن‌های کوتاه اما پرمحتوا است یا تلگرام، مکانی برای گفتگوهای گروهی و حتی خواندن خبر و مطالب آموزشی است.  شبکه اجتماعی لینکدین هم ماجرای خاص خودش را دارد. برای گرفتن بهترین نتیجه از هر شبکه اجتماعی باید محتواهایی مرتبط با بستر آن شبکه را تولید و منتشر کرد. در این مقاله از

4
چگونه پست‌مان در لینکدین نرخ تعامل بالایی داشته باشد؟

.. متوسطه

گاهی اصطلاح‌های پیچیده، به دنبال توضیح مفهوم‌هایی بسیار ساده هستند. مثلا «افزایش نرخ تعامل در پست لینکدین» به معنای تعامل بیشتر مخاطبان با پست‌های ما در شبکه اجتماعی لینکدین است. رعایت کردن چند نکته و به کار بردن چند راهکار ساده می‌تواند این نتیجه دلپذیر را برایمان به ارمغان بیاورد.  در این مقاله از دیجیتالینگ با استفاده از مثال‌ها، نکته‌ها و توضیح‌های فراوان به دنبال «افزایش نرخ تعامل در پست لینکدین» می‌گردیم. با ما همراه

5
چطور کانکشن و فالوورهایمان را در لینکدین افزایش دهیم؟

.. متوسطه

شبکه‌های اجتماعی، به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده‌اند. عده‌ای آنها را به سختی نقد می‌کنند و حضور در این شبکه‌ها را با هدر دادن زمان، پول و حتی انرژی یکی می‌دانند. از طرف دیگر، برخی طرفدار پَروپاقرص این شبکه‌های اجتماعی هستند و با قدرت از آنها دفاع می‌کنند.  اگر بخواهیم منطقی به ماجرا نگاه کنیم، نگه داشتن حد وسط و استفاده از فرصت‌هایی که این شبکه‌ها در اختیار ما قرار می‌دهند، بهترین

وبلاگ دیجیتالینگ

گپ و گفت کاربران در مورد این مقاله

4 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

امید پور مهر
نوشته شده در: ۲۳:۴۷ ۲۵/۰۱/۱۴۰۰

چطور میشه تصویرِ پشتِ پروفایل رو عوض کرد؟

علیرضا ابراهیمیان
نوشته شده در: ۲۳:۵۸ ۲۵/۰۱/۱۴۰۰

آقای پور مهر عزیز
باید وارد پروفایل تون بشید و در بخش هدر بالا سمت چپ روی آیکون مداد کلیک کنید تا بتونین تصویر کاور رو تغییر بدید
موفق بشید

فرهاد آذیش
نوشته شده در: ۲۲:۱۹ ۱۸/۰۱/۱۴۰۰

مطلب مفیدی بود. می‌تونه کامل‌تر هم بشه.
منم این رو اضافه کنم که محدودیت ایجاد connection سی هزار تاست.

علیرضا ابراهیمیان
نوشته شده در: ۱۱:۴۳ ۱۹/۰۱/۱۴۰۰

سپاس از شما اقای آذیش عزیز
بله این مطلب درآینده آپدیت خواهد شد.
ممنون از نکته‌ای که اضافه کردید🌹

×