258 بازدید ۰ کامنت

شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها با وجود تفاوت‌هایی که با هم دارند در برخی از ویژگی‌ها به هم شبیه هستند. مثلا هشتگ، یکی از این موارد مشابه به شمار می‌رود. تقریبا پای این علامت انعطاف‌پذیر در همه دنیای وب باز شده است. کاربرد هشتگ در تلگرام، موضوعی است که در این قسمت از «دیجیتالینگ» به آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید. 

وقت خواندن تمام مقاله را ندارید؟ می‌توانید از این قسمت به نسخه صوتی مقاله گوش دهید.

با کاربردهای هشتگ در تلگرام آشنا شوید

کاربرد هشتگ در تلگرام

همه ما با واژه «هشتگ» آشنا هستیم. فکر می‌کنم اولین بار در توییتر بود که از هشتگ‌ها استفاده شد. مشابه هشتگ‌ها در وب‌سایت‌ها همان برچسب‌ها هستند. در سوپرمسنجر تلگرام و در هر شبکه اجتماعی البته با کمی تفاوت – می‌‌توان از هشتگ‌ها استفاده کرد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به کاربردهای هشتگ در تلگرام بیندازیم:

  • دسترسی آسان به پست‌های قدیمی

هدف از به کار بردن هشتگ در اینستاگرام این است که می‌خواهیم پست‌های ما در بخش هشتگ‌ها نمایش داده شوند. ولی در تلگرام اصلا جایی به نام هشتگ وجود ندارد. در عوض، هر کانالی می‌تواند برای خودش تعدادی هشتگ بسازد تا کاربران بتوانند راحت‌تر به محتواهای مرتبط دسترسی پیدا کنند. 

در واقع، اولین و مهم‌ترین کاربردی که هشتگ در تلگرام دارد همین امکان دسترسی آسان‌تر به دیگر محتواها است. مثلا وقتی سایت دیجیتالینگ را راه‌اندازی کردیم برای معرفی آن یک پست در کانال تلگرام دیجیتالینگ با هشتگ «#هرروز۱محتوا» گذاشتیم. 

 

علت استفاده از این هشتگ به این دلیل بود که وقتی بعد از مدتی کاربر وارد کانال می‌شود و روی هشتگ کلیک می‌کند به همه پست‌هایی که راجع به سایت دیجیتالینگ هستند دسترسی پیدا کند. اگر سری به کانال تلگرام دیجیتالینگ بزنید و روی هشتگ «#هرروز۱محتوا» کلیک کنید با پست‌هایی که مربوط به سایت هستند روبه‌رو می‌شوید که هر کدامشان دارای لینک به یکی از مقاله‌های سایت هستند. 

  • بولد کردن واژه‌ها و اصطلاح‌ها

دومین کاری که هشتگ‌ها در تلگرام انجام می‌دهند این است که واژه‌ها و اصطلاح‌های مهم را بولد می‌کنند. اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم. تصور کنید شما می‌خواهید یک متن طولانی را در گروه ارسال کنید. برای آنکه به جذابیت متن اضافه کرده یا توجه کاربر را به واژه‌ها یا اصطلاح‌های مهم جلب کنید در کنار آنها یک هشتگ قرار می‌دهید. 

از طرفی، چون این کار را در یک گروه تلگرامی انجام می‌دهید برایتان مهم نیست که کاربر به پست‌های قبلی‌تان دسترسی پیدا کند. حتی می‌توانید هشتگ کردن واژه‌ها و اصطلاح‌های مهم را در پیام شخصی یا پی‌وی هم انجام دهید.

شاید این پرسش برایتان پیش بیاید که چرا با وجود قابلیت بولد کردن، باز هم باید از هشتگ استفاده کنیم؟ در پاسخ باید بگویم که بله، بولد کردن هم روشی برای نمایش متفاوت متن است. اما تنها کاری که انجام می‌دهد، پررنگ‌تر و ضخیم‌تر کردن نوشته شما است. اما هشتگ‌ها متفاوت هستند. به همین دلیل است که هنوز وجود دارند. 

من هم به هنگام نوشتن پیام در گروه‌های تلگرامی گاهی از بولد کردن استفاده می‌کنم تا توجه خواننده پیام را به یک عبارت جلب کنم. اما با این وجود، هشتگ کردن می‌تواند توجه خواننده را به محتوایی که قبلا در گروه ارسال کرده‌ام جلب کند. این مزیتی است که در بولد کردن دیده نمی‌شود. 

 

بررسی یک اشتباه رایج در هشتگ‌گذاری تلگرام

استفاده بیش ازحد از هشتگ در تلگرام

بد نیست تا تنور هشتگ‌های تلگرام داغ است در مورد چند اشتباه رایج به هنگام استفاده از هشتگ‌ها صحبت کنیم. گاهی پیش می‌آید که کاربران از تعداد زیادی هشتگ‌ در پست‌های خود استفاده می‌کنند. حتی به شیوه اینستاگرام، زیر پست‌های خود چندین هشتگ را پشت سر هم می‌نویسند. این‌ کار هیچ فایده‌ای ندارد. 

در عوض، وقتی می‌خواهید محتوای خود را در یک کانال تلگرامی دیگر تبلیغ کنید در انتهای نوشته‌های خود از چند هشتگ که مربوط به کمپینتان هستند استفاده ‌کنید تا از این راه، مسیری برای دسترسی کاربران به پست‌های مربوط به کمپین خود بیابید. 

 

آیا می‌خواهید یک بار برای همیشه‌، بازاریابی در تلگرام را به صورت عمیق یاد بگیرید؟

در دوره ویدیویی تلگرام مارکتینگ، به مدت ۵ ساعت از تجربیات و اشتباه‌هایمان در تلگرام برایتان صحبت کرده‌ایم.

مشاهده دوره آموزشی بازاریابی در تلگرام

 

خلاصه‌ای از آنچه با هم در کاربرد هشتگ در تلگرام گفتیم:

  • دسترسی آسان به پست‌های قدیمی یا مشابه، اولین کاربرد هشتگ در تلگرام به شمار می‌رود. 
  • می‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها واژه‌ها یا اصطلاح‌هایی که از نظرتان مهم هستند را بولد کنید.
  • استفاده بیش از اندازه از هشتگ‌ها یا نوشتن آنها به سبک کپشن‌های اینستاگرامی کاربردی در تلگرام ندارند. 

 

نظر شما چیست؟

چه تجربه‌ای از کاربرد هشتگ در تلگرام دارید؟ لطفا آن را برای ما و خوانندگان دیجیتالینگ تعریف کنید. 

این مطلب برای شما مفید بود؟

آیا خواندن این مقاله چیزی به دانسته‌های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا، جامعه دیجیتالینگ را گسترش دهید

وبلاگ دیجیتالینگ

گپ و گفت کاربران در مورد این مقاله

اولین نفری باشید که نظر یا سوالش را با ما در میان می‌گذارد

آخرین دیدگاه ها

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.