بستن

۲ کاربرد واقعی هشتگ در تلگرام

هشتگ در تلگرام

شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها با وجود تفاوت‌هایی که با هم دارند در برخی از ویژگی‌ها به هم شبیه هستند. مثلا هشتگ، یکی از این موارد مشابه به شمار می‌رود. تقریبا پای این علامت انعطاف‌پذیر در همه دنیای وب باز شده است. کاربرد هشتگ در تلگرام، موضوعی است که در این قسمت از «دیجیتالینگ» به آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید. 

وقت خواندن تمام مقاله را ندارید؟ می‌توانید از این قسمت به نسخه صوتی مقاله گوش دهید.

با کاربردهای هشتگ در تلگرام آشنا شوید

کاربرد هشتگ در تلگرام

همه ما با واژه «هشتگ» آشنا هستیم. فکر می‌کنم اولین بار در توییتر بود که از هشتگ‌ها استفاده شد. مشابه هشتگ‌ها در وب‌سایت‌ها همان برچسب‌ها هستند. در سوپرمسنجر تلگرام و در هر شبکه اجتماعی البته با کمی تفاوت – می‌‌توان از هشتگ‌ها استفاده کرد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به کاربردهای هشتگ در تلگرام بیندازیم:

  • دسترسی آسان به پست‌های قدیمی

هدف از به کار بردن هشتگ در اینستاگرام این است که می‌خواهیم پست‌های ما در بخش هشتگ‌ها نمایش داده شوند. ولی در تلگرام اصلا جایی به نام هشتگ وجود ندارد. در عوض، هر کانالی می‌تواند برای خودش تعدادی هشتگ بسازد تا کاربران بتوانند راحت‌تر به محتواهای مرتبط دسترسی پیدا کنند. 

در واقع، اولین و مهم‌ترین کاربردی که هشتگ در تلگرام دارد همین امکان دسترسی آسان‌تر به دیگر محتواها است. مثلا وقتی سایت دیجیتالینگ را راه‌اندازی کردیم برای معرفی آن یک پست در کانال تلگرام دیجیتالینگ با هشتگ «#هرروز۱محتوا» گذاشتیم. 

 

علت استفاده از این هشتگ به این دلیل بود که وقتی بعد از مدتی کاربر وارد کانال می‌شود و روی هشتگ کلیک می‌کند به همه پست‌هایی که راجع به سایت دیجیتالینگ هستند دسترسی پیدا کند. اگر سری به کانال تلگرام دیجیتالینگ بزنید و روی هشتگ «#هرروز۱محتوا» کلیک کنید با پست‌هایی که مربوط به سایت هستند روبه‌رو می‌شوید که هر کدامشان دارای لینک به یکی از مقاله‌های سایت هستند. 

  • بولد کردن واژه‌ها و اصطلاح‌ها

دومین کاری که هشتگ‌ها در تلگرام انجام می‌دهند این است که واژه‌ها و اصطلاح‌های مهم را بولد می‌کنند. اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم. تصور کنید شما می‌خواهید یک متن طولانی را در گروه ارسال کنید. برای آنکه به جذابیت متن اضافه کرده یا توجه کاربر را به واژه‌ها یا اصطلاح‌های مهم جلب کنید در کنار آنها یک هشتگ قرار می‌دهید. 

از طرفی، چون این کار را در یک گروه تلگرامی انجام می‌دهید برایتان مهم نیست که کاربر به پست‌های قبلی‌تان دسترسی پیدا کند. حتی می‌توانید هشتگ کردن واژه‌ها و اصطلاح‌های مهم را در پیام شخصی یا پی‌وی هم انجام دهید.

شاید این پرسش برایتان پیش بیاید که چرا با وجود قابلیت بولد کردن، باز هم باید از هشتگ استفاده کنیم؟ در پاسخ باید بگویم که بله، بولد کردن هم روشی برای نمایش متفاوت متن است. اما تنها کاری که انجام می‌دهد، پررنگ‌تر و ضخیم‌تر کردن نوشته شما است. اما هشتگ‌ها متفاوت هستند. به همین دلیل است که هنوز وجود دارند. 

من هم به هنگام نوشتن پیام در گروه‌های تلگرامی گاهی از بولد کردن استفاده می‌کنم تا توجه خواننده پیام را به یک عبارت جلب کنم. اما با این وجود، هشتگ کردن می‌تواند توجه خواننده را به محتوایی که قبلا در گروه ارسال کرده‌ام جلب کند. این مزیتی است که در بولد کردن دیده نمی‌شود. 

 

بررسی یک اشتباه رایج در هشتگ‌گذاری تلگرام

استفاده بیش ازحد از هشتگ در تلگرام

بد نیست تا تنور هشتگ‌های تلگرام داغ است در مورد چند اشتباه رایج به هنگام استفاده از هشتگ‌ها صحبت کنیم. گاهی پیش می‌آید که کاربران از تعداد زیادی هشتگ‌ در پست‌های خود استفاده می‌کنند. حتی به شیوه اینستاگرام، زیر پست‌های خود چندین هشتگ را پشت سر هم می‌نویسند. این‌ کار هیچ فایده‌ای ندارد. 

در عوض، وقتی می‌خواهید محتوای خود را در یک کانال تلگرامی دیگر تبلیغ کنید در انتهای نوشته‌های خود از چند هشتگ که مربوط به کمپینتان هستند استفاده ‌کنید تا از این راه، مسیری برای دسترسی کاربران به پست‌های مربوط به کمپین خود بیابید. 

 

آیا می‌خواهید یک بار برای همیشه‌، بازاریابی در تلگرام را به صورت عمیق یاد بگیرید؟

در دوره ویدیویی تلگرام مارکتینگ، به مدت 5 ساعت از تجربیات و اشتباه‌هایمان در تلگرام برایتان صحبت کرده‌ایم.

مشاهده دوره آموزشی بازاریابی در تلگرام

 

خلاصه‌ای از آنچه با هم در کاربرد هشتگ در تلگرام گفتیم:

  • دسترسی آسان به پست‌های قدیمی یا مشابه، اولین کاربرد هشتگ در تلگرام به شمار می‌رود. 
  • می‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها واژه‌ها یا اصطلاح‌هایی که از نظرتان مهم هستند را بولد کنید.
  • استفاده بیش از اندازه از هشتگ‌ها یا نوشتن آنها به سبک کپشن‌های اینستاگرامی کاربردی در تلگرام ندارند. 

 

نظر شما چیست؟

چه تجربه‌ای از کاربرد هشتگ در تلگرام دارید؟ لطفا آن را برای ما و خوانندگان دیجیتالینگ تعریف کنید. 

این مطلب برای شما مفید بود؟

4.7/5 - (6 امتیاز)

آیا خواندن این مقاله چیزی به دانسته‌های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا، جامعه دیجیتالینگ را گسترش دهید

1
مفهوم و اهمیت بازاریابی در تلگرام با وجود محدودیت‌ها

. مقدماتی

اهمیت بازاریابی در تلگرام، ماجرایی است که با وجود محدودیت‌ها هنوز هم حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. بازاریابی در تلگرام، یکی از شاخه‌های درخت هزار ساله بازاریابی به شمار می‌رود که با وجود تازه بودن، استحکام قابل قبولی دارد. وجود کاربران ایرانی فراوان در این پیام‌رسان قدرتمند، فرصت مناسبی به کسب و کارها و دیجیتال مارکترها می‌دهد تا راهی برای تبدیل آنها به مشتری وفادار پیدا کنند. در این قسمت از دیجیتالینگ به سراغ «بازاریابی

2
چگونه اثربخش‌ترین کانال تلگرام را برای تبلیغات انتخاب کنیم؟

... پیشرفته

گاهی فقط حضور داشتن در میان یک جمع، یک گروه یا حتی در میان مردمان یک کشور، کافی نیست. چون نیاز اصلی و چیزی که باعث ایجاد تغییرهای ماندگار می‌شود، داشتن تاثیری مفید است. حضور موثر در یک جمع می‌تواند ما را به فردی ابدی تبدیل کند که در یادها می‌ماند. این ماجرا در دنیای دیجیتال مارکتینگ هم اتفاق می‌افتد. مثلا تبلیغات در تلگرام با وجود آنکه یکی از روش‌های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌رود.

3
تبلیغات در تلگرام + آموزش ویدیویی تبلیغات در پلتفرم تبلیغاتی تلگرام

.. متوسطه

تبلیغات، بخشی جدایی‌ناپذیر از روند پیشرفت یک کسب و کار به شمار می‌روند. در حقیقت، تبلیغات به ما و مشتریانمان این فرصت را می‌دهد تا با هم آشنا شویم. در این میان، گاهی هزینه تبلیغات و نتیجه آن با هم ارتباط چندانی پیدا نمی‌کنند.  شاید ما بودجه زیادی را برای تبلیغات در نظر می‌گیریم اما آن فرصت آشنایی که برایش لحظه شماری می‌کردیم، ایجاد نمی‌شود.در این مقاله از دیجیتالینگ به سراغ «تبلیغات در تلگرام» می‌رویم، روش‌های رسیدن

4
چرا باید از ترک کنندگان رسانه خود ممنون باشیم؟

.. متوسطه

سپاسگزاری کردن کاری پسندیده و اقدامی مثبت است که ما در قبال کسانی که محبت یا لطفی را شامل حالمان کرده‌اند انجام می‌دهیم. اما نکته جالب و در بیشتر موارد، پنهان این است که گاهی دیگران با کارهای به ظاهر منفی خود هم به ما لطف می‌کنند. شاید بتوان نمونه جالب این موضوع را در کاربرانی پیدا کرد که رسانه ما را ترک می‌کنند. در این قسمت از «دیجیتالینگ» اهمیت تشکر از ترک کنندگان رسانه

5
چگونه در کانال تلگرام لینک‌سازی کنیم؟

.. متوسطه

داشتن ممبر با کیفیت، یکی از دغدغه‌های همیشگی صاحبان کانال‌های تلگرامی است. آنها به هر دری می‌زنند تا بتوانند ممبرهای جدید را به سمت کانال خود جذب کنند. مثلا تبلیغ می‌دهند، هزینه می‌کنند و ساعت‌های زیادی را برای تولید محتوای حرفه‌ای کنار می‌گذارند. اما باز هم نمی‌توانند در بخش دوم این کار، یعنی حفظ ممبرهایشان موفق عمل کنند. در این قسمت از «دیجیتالینگ» با بررسی چند نکته مهم به دنبال روش‌هایی برای «جلوگیری از ریزش

وبلاگ دیجیتالینگ

گپ و گفت کاربران در مورد این مقاله

2 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

علی مولوی
نوشته شده در: ۲۲:۴۳ ۲۵/۰۳/۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
سوال اولم این هست که چطور پرسونای مخاطب خودم را بدست بیاورم؟
سوال دومم هم اینکه چطور رقبای خودم را پیدا کنم؟
ممنون میشم اگر جواب بدید

علیرضا ابراهیمیان
نوشته شده در: ۱۳:۱۴ ۲۶/۰۳/۱۴۰۰

درود بر شما آقای مولوی عزیز
در خصوص پرسونای مخاطب پیشنهاد می‌کنم مطلب «پرسونا چیست» را مطالعه کنید در این مقاله یک نمونه از پرسونای دیجیتالینگ هم مطرح شده است
در خصوص بررسی رقبا اگر منظورتون بررسی رقبا در تلگرام هست ما راجع به این موضوع به‌صورت کاملا مفصل در «دوره تلگرام مارکتینگ» صحبت کردیم و با ابزارهای مختلف این مورد را بررسی کردیم. پیشنهاد می‌کنم آن را دریافت کنید.

×